Czy trudno jest wynająć dobre biuro?

wynajem dobrego biura

Jeśli podchodzimy do tego zadania po raz pierwszy, może się to nam wydawać skomplikowane, ale też jednocześnie możemy mieć dość duże oczekiwania względem obiektu, w którym będziemy chcieli prowadzić swój biznes. Dlatego też najlepszym, co możemy zrobić na początek jest rozeznanie się w ofertach oraz w tym, co jest dostępne na rynku oraz w jakiej kwocie. Czasem pomaga to zejść na ziemie zwłaszcza jeśli nie dysponujemy nieograniczonym budżetem. Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty? Na pewno pierwszą rzeczą, która bardzo mocno wpływa na ceny najmu jest lokalizacja. Szybko przekonamy się, że może ona nawet podwoić kwotę za wynajem, szczególnie jeśli mówimy o prestiżowej dzielnicy czy o zabytkowym centrum miasta. Warto więc już na starcie zastanowić się, czy faktycznie ta lokalizacja jest dla nas bardzo istotna i czy w tej kwestii będziemy skłonni pójść na kompromis. Dysponując samochodem tak naprawdę nawet prościej będzie się nam dostać do lokalu poza centrum, gdzie ulice w godzinach szczytu mogą być mocno zakorkowane. A może zależy nam na tym, aby nasza firma znajdowała się niedaleko naszego miejsca zamieszkania?

Odpowiedni metraż również jest szalenie istotny

Czytając porady na temat wynajmu biura, np. https://www.herbewo.krakow.pl/blog/wynajem-biura-na-co-zwrocic-uwage-7-waznych-kwestii/ na pewno natkniemy się na kwestie związane z metrażem. Pamiętajmy o tym, że umowa najmu zazwyczaj jest podpisywana na dłuższy czas. Oznacza to, że nie ma sensu decydować się na dany lokal „na wyrost”, gdyż czynsz będzie naszym kosztem stałym- po co więc płacić dodatkowo za coś, czego nie nie używa? Jednocześnie, biuro nie może być też zbyt ciasne, powinno dawać nam możliwość chociażby niewielkiego rozwoju na przyszłość- dzięki temu dajemy sobie dodatkową możliwość na cały okres wynajmu. Równie istotny jest też oczywiście układ lokalu, a także ewentualnie jego wyposażenie. Jedni woleliby wynająć lokal przynajmniej częściowo urządzony, aby nie musieć inwestować w biurka, fotele czy szafy. Inni wolą czysty lokal niemalże w stanie jak od dewelopera, który będą mogli od początku do końca dostosować w pełni do własnych preferencji.

Czy lokal posiada jakieś usterki?

Jeszcze zanim podpiszemy umowę i kiedy zastanawiamy się, jak wynająć biuro, naturalne jest, że chcielibyśmy móc udać się do danego obiektu i zobaczyć go na żywo. Jest to odpowiedni czas na to, aby dobrze przyglądnąć się wszystkiemu, co w lokalu się znajduje i wychwycić ewentualne usterki. Oczywiście, jeśli takowe są, a my ich nie zauważymy- potem albo będziemy musieli je naprawić samodzielnie albo będziemy musieli z nimi żyć. Tymczasem, usterki i braki zauważone na etapie oględzin mogą stanowić naprawdę bardzo sensowną kartę przetargową w negocjacjach. Mogą stanowić argument dla delikatnego obniżenia ceny najmu. Przy okazji będziemy mogli sami wszystko sprawdzić i ocenić, czy lokal faktycznie nam odpowiada. Nie bez znaczenia jest też to, w ramach jakiego budynku znajduje się lokal- to również będzie wpływało na odbiór naszej firmy i będzie stanowiło w pewien sposób jej wizytówkę.

Czy trudno jest wynająć dobre biuro?
Przewiń do góry