Czy uda się nam stworzyć stronę internetową samodzielnie?

Istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, aby posiadać własną stronę internetową- niezależnie od tego, czy ma to być strona stworzona pod działalność firmy czy też strona z treściami hobbystycznymi. Najbardziej podstawową wersję takiej strony możemy nawet spróbować stworzyć sami, jeśli tylko posiadamy minimalną wiedzę z zakresu informatyki lub programowania. W innym przypadku- możemy zlecić stworzenie takiej strony firmie, która specjalizuje się właśnie w takiej tematyce. Może to być pojedynczy freelancer lub też doświadczona firma zatrudniająca najlepszych specjalistów. Najlepiej jest rozważyć wszystkie dostępne opcje zanim dokonamy wyboru. W przypadku wielu projektów można nawet zdecydować się na współpracę z agencją z innego miasta- wszystko będzie można bowiem wykonać zdalnie oraz przez telekonferencje.

Jak stworzyć stronę internetową w najprostszy sposób?

To, co na pewno będzie nam potrzebne to wykupiony adres domeny, a także miejsce do przechowywania plików ze stroną, a więc opłacone miejsce na serwerze w ramach hostingu. Kiedy już otrzymamy wszelkie dostępy- będziemy mogli spróbować zainstalować na serwerze jeden z darmowych silników, które są ogólnodostępne w sieci, a które są podstawą takiej strony internetowej. Zdecydowanie, najpopularniejszym silnikiem, najwygodniejszym w obsłudze i najprostszym pod katem dostosowania go do własnych oczekiwań jest WordPress. Można go szybko zainstalować na serwerze, a potem zalogować się do panelu administracyjnego, aby spersonalizować wygląd witryny- chociażby poprzez wybranie jakiegoś szablonu, który zorganizuje układ strony, jej grafikę oraz warstwę tekstową. WordPress umożliwia stworzenie prostej strony z podstawowymi funkcjonalnościami właściwie bez żadnych umiejętności programistycznych. Warto jednak pamiętać o tym, że szablony narzucają nam pewne ograniczenia- dlatego to rozwiązanie sprawdza się w przypadku prostych stron typu wizytówka firmy, prezentacja portfolio zdjęć lub też do regularnej publikacji treści blogowych. To najprostsza odpowiedź na pytanie o to, jak zrobić stronę najtańszym kosztem.

Co w momencie, kiedy oczekujemy czegoś więcej?

Zaprojektowaniem strony lub też aplikacji szczególnego typu lub przeznaczenia zazwyczaj zajmują się wyspecjalizowane firmy informatyczne. Wynika to z faktu, że takie aplikacje są tworzone od początku do końca wedle zamówienia- także ze względu na fakt, że nie ma na rynku ogólnodostępnych rozwiązań tego rodzaju. Strona zazwyczaj zostaje oparta o autorski system CMS, który też jest bezpieczniejszy od ogólnodostępnego skryptu. Musimy się jednak liczyć z tym, że stworzenie takiej strony czy aplikacji może być bardzo kosztowne- zaczynać się od kwoty kilku tysięcy złotych, a kończyć na kilkudziesięciu lub nawet kilkuset- tak naprawdę górna granica nie istnieje. Takie tworzenie strony, aplikacji czy gry to opcja zaawansowana, kiedy faktycznie nasze oczekiwania są niestandardowe, ale też są przemyślane pod kątem celowości oraz ewentualnego zwrotu z inwestycji.

Czy uda się nam stworzyć stronę internetową samodzielnie?
Przewiń do góry