Stworzenie logo nie musi być trudne!

Stworzeniem logo dla firmy można jak najbardziej zająć się samodzielnie, oczywiście pod warunkiem, że mamy na to czas i że nie mamy zbyt wygórowanych wymagań, co do tego, jaką ma mieć ono formę. Stworzenie logo wcale nie jest skomplikowane i nie wymaga zaawansowanych umiejętności graficznych, a w najprostszej możliwej wersji nie wymaga od nas tak naprawdę żadnej wiedzy. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby był to produkt przemyślany, oryginalny i charakteryzujący się naprawdę wysoką jakością- musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli się zwrócić o pomoc do grafika komputerowego.

Jak zaprojektować logo swojej firmy w najprostszy sposób?

W sieci znajdziemy kilka platform, które umożliwiają tworzenie logo w oparciu o przygotowaną już aplikację. Zazwyczaj, sama rejestracja w ramach platformy i skorzystanie z niej nie jest kosztowne, jeśli natomiast chcemy logo zapisać, a potem wykorzystywać, musimy dokonać opłaty. Nie mniej jednak, jest to opcja dla każdego- aplikacje do tworzenia logo są tak banalnie proste i intuicyjne, że z ich obsługą powinien poradzić sobie każdy.

Takie rozwiązanie nie jest drogie i pozwala poradzić sobie z tym zadaniem na własną rękę. Możemy więc stworzyć logo w kilka chwil bez konieczności nawiązywania kontaktu z kimkolwiek. Opcja ta posiada jednak pewne ograniczenia, a pierwszym z nich jest to, że raczej nie wyjdziemy poza szablony i kształty, które zostały umieszczone w aplikacji. Pod tym względem więc nasza kreatywność jest ograniczona. Nawet jeśli baza dostępnych wzorów jest obszerna, jeśli platforma jest popularna i korzysta z niej wiele osób- tworzone przez nich produkty będą do siebie zbliżone, gdyż będą bazowały na tym samym elementach i częściach składowych, jakie znajdują się w aplikacji. Trzeba więc być przygotowanym na sytuację, kiedy jakaś inna firma będzie posiadała logo zbliżone do naszego.

Tworzenie logo poprzez użycie projektów graficznych

Jest to rozwiązanie dla tych osób, które posiadają przynajmniej podstawową znajomość programów do tworzenia grafiki, może to być oprogramowanie CorelDraw, PhotoShop lub Adobre Ilustrator. Tworząc logo w taki sposób jedynym możliwym ograniczeniem są tak naprawdę nasze umiejętności i posiadana przez nas wiedza. Ogromną zaletą jest to, że możemy stworzyć coś oryginalnego, co będzie pełnym odzwierciedleniem pomysłu z naszej głowy. Metodą prób i błędów, ciągle doskonaląc projekt możemy w końcu stworzyć coś niesamowitego, co w pełni będzie nasze i będzie najlepiej pasowało do naszej firmy. Jednocześnie, możemy poszerzyć swoje umiejętności i przy okazji nauczyć się czegoś nowego. Musimy jednak być świadomi tego, że będzie to zadanie niełatwe, bardzo angażujące i być może takie, które pochłonie sporą ilość naszego czasu wolnego.

Stworzenie logo możemy zlecić grafikowi

Płacimy określoną kwotę i pozbywamy się problemu, a jednocześnie zyskujemy modne, atrakcyjne wizualnie logo, które jest w pełni unikalne i niepowtarzalne. Tak zaprojektowane logo może pozostać z nami na zawsze i być elementem naszej identyfikacji wizualnej.

Stworzenie logo nie musi być trudne!
Przewiń do góry