Potrzebujesz konsultacji prawnej? Wybierz sprawdzoną kancelarię

konsultacja prawna

Prowadząc firmę dobrze jest wiedzieć o tym, że poszczególne kancelarie mogą mieć różne obszary specjalizacji. Prawo jest bowiem bardzo rozległe, a konkretny adwokat czy radca prawny może się poruszać w różnych jego dziedzinach i mieć konkretne doświadczenia w swoim dorobku. Bardzo pomocne są więc informacje, jakie obszary specjalizacji kancelarie zamieszczają na swoich stronach internetowych. Zazwyczaj łatwo i szybko można zorientować się, czy dana kancelaria zajmuje się wsparciem dla przedsiębiorców. To, jak bardzo pomocne bywa wsparcie prawnika w biznesie jest niemalże oczywiste- nie tylko podczas sytuacji spornych z kontrahentami. Dodatkowo, niektóre kancelarie posiadają jeszcze węższe specjalizacje związane z konkretnymi branżami. Może to być specjalizacja w prawie informatycznym, prawie spółek, prawie energetycznym czy w kwestiach patentowych. Na tak dalece idącą specjalizację można jednak liczyć w przypadku kancelarii działających w większych miastach, gdzie ich specjalizacja po części wynikła ze sporej konkurencji na rynku, ale i zapotrzebowania na tak specjalistyczną, mocno branżową wiedzę.

Konsultacje i porady prawne

Podjęcie współpracy z daną kancelarią standardowo może rozpocząć się od umówienia się na konsultację, podczas której będzie można uzyskać porady prawne. Podczas spotkania można opisać posiadany problem, ale można też skonsultować różnego rodzaju dokumenty, jakie na co dzień są podstawą działalności firmy- umowy, regulaminy, zamówienia. Konsultacja może być wstępem do dalszej współpracy. Pomoc prawnika przydaje się bowiem podczas negocjowania warunków umowy, z którą to procedurą firmy coraz częściej mają do czynienia, a w niektórych branżach jest to już właściwie pewnym standardem. To oczywiste, że przedsiębiorca nie może doskonale znać się na wszystkim- współpraca z prawnikiem pozwala jednak chronić interesy przedsiębiorstwa, bronić ich, a w razie procesów negocjacyjnych- pozwala ugrać dla firmy jak najwięcej i postawić ją w jak najbardziej uprzywilejowanej pozycji, oczywiście w świetle obowiązującego prawa. Świadczeniem usług dedykowanych firmom o różnym profilu działalności zajmuje się Smr-law.

Rzetelna ocena sytuacji

W codziennej praktyce prowadzenia firmy zawsze mogą zdarzyć się jakieś sytuacje sporne z klientami, które mogą eskalować i finalnie skończyć się w sądzie. Czasem przedsiębiorca potrzebuje więc fachowej oceny sytuacji, co do tego, w jaki sposób się bronić i czy w ogóle jest szansa na wygraną. Wręcz konieczne jest posiadanie reprezentanta własnych interesów w sądzie, kiedy to skuteczna strategia procesowa może zadecydować o sukcesie lub porażce. Konsultacje prawne mogą więc wyniknąć w toku roszczeń klientów i wystosowanych przez nich aktów prawnych. W takiej sytuacji kontakt z kancelarią raczej nie jest już opcjonalny, a konieczny. Dobrze jest więc mieć pod ręką namiar na kancelarię, z której usług ewentualnie będziemy chcieli skorzystać. Szybka konsultacja pozwoli nam zorientować się w naszym położeniu oraz pozwoli opracować strategię działania w tej konkretnej sprawie.

Potrzebujesz konsultacji prawnej? Wybierz sprawdzoną kancelarię
Przewiń do góry