Projektowanie stron internetowych- jak przebiega ten proces?

projektowanie stron

Tworzenie stron internetowych to popularna i często poszukiwana usługa- obecnie coraz więcej firm chciałoby mieć w sieci chociażby najprostszą wizytówkę z podstawowymi informacjami o swojej działalności. Są jednak również i tacy inwestorzy, którzy oczekują po takiej stronie czegoś więcej. Tworzeniem stron zajmują się pojedynczy freelancerzy, a także wyspecjalizowane w tej tematyce agencje informatyczne. Bardzo często jednak cały proces przygotowywania takiej strony wygląda bardzo podobnie niezależnie od miejsca, w którym taką stronę zamówimy. Wszystko zaczyna się od pierwszego, wstępnego spotkania, podczas którego powinniśmy opowiedzieć o swoich oczekiwaniach względem takiej strony oraz o wszystkich elementach, jakie mają się na niej znaleźć. Może się okazać, że projekt wydaje się prosty, ale w rzeczywistości jego realizacja nie będzie taka prosta. Już podczas spotkania lub też bezpośrednio po nim, kiedy zostanie opracowana indywidualna wycena, można poznać koszty realizacji projektu oraz ewentualny kosztorys. Samo projektowanie stron www rozpoczyna się po nawiązaniu współpracy, a więc po podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki.

Etap projektowania graficznego

Prace rozpoczynają się od przygotowania grafiki do strony. Ważne, abyśmy jeszcze przed tym etapem określili, jaka stylistyka nas interesuje lub też w jakiej tonacji kolorystycznej chcielibyśmy, aby strona była utrzymana. Dość kluczowym wymaganiem może być też to odnośnie układu strony oraz linkowania- możemy się zdecydować na stronę typu one page lub też na stronę w klasycznej wersji strony głównej z dodatkowymi podstronami. Wszystko zależy od tego, jak wiele treści oraz materiałów graficznych będziemy chcieli na takiej stronie zamieścić. Projektowanie strony powinno odbywać się z uwzględnieniem jakże ważnych zagadnień user experience oraz user interface. Równie istotne jest też to, aby strona była responsywna, a więc aby sama dostosowywała swoją szerokość do wielkości ekranu, na którym będzie miała być przeglądana. Po wstępnym opracowaniu projektu klient ma czas na zgłaszanie swoich poprawek i uwag.

Potrzebujesz własnej strony www? Uzupełnij formularz na stronie https://brandbay.pl/projektowanie-stron-www.

Czas na programowanie

Kiedy projektowanie stron internetowych od strony grafiki dobiega końca- czas zająć się wszystkim tym, co sprawia, że strona działa i spełnia swoją funkcję. Pamiętajmy o tym, że poza tym, co bezpośrednio widać na stronie, konieczne jest też całe jej zaplecze, czyli system do zarządzania treścią- taki, który umożliwi wprowadzania zmian na stronie bez konieczności każdorazowego wzywania informatyka. Niektóre firmy oferują swoje własne, autorskie systemy CMS, inne bazują na darmowych silnikach. Po ukończeniu prac programistycznych trzeba jeszcze stronę dobrze przetestować, aby zyskać pewność, co do tego, czy wszystko działa poprawnie. Na tym etapie dostęp do testowej wersji strony otrzymuje także klient, który może zgłaszać swoje uwagi oraz poprawki. Gotowa, zaakceptowana strona może zostać przeniesiona z serwera produkcyjnego na serwer docelowy, tam, gdzie klient zdecydował się wykupić usługę hostingową.

Projektowanie stron internetowych- jak przebiega ten proces?
Przewiń do góry