Spółka- sensowna alternatywa dla działalności jednoosobowej

Prowadzenie firmy w Hiszpanii może odbywać się w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, jednakże warto wiedzieć, że możliwa do wdrożenia jest także inna, równie ciekawa opcja, która oznacza założenie spółki w Hiszpanii. Tak naprawdę, dostępne rodzaje spółek, jakie można założyć w tym kraju w dużej mierze pokrywają się z tym, jakie spółki przewiduje polskie prawo. Dla wielu osób może to stanowić ułatwienie.

Co sprawia, że taka opcja jest dla przyszłych przedsiębiorców atrakcyjna?

Z pewnością chociażby to, że w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (a jest to jeden z najpopularniejszych typów spółki w Hiszpanii) wspólnicy ją prowadzący odpowiadają za losy podmiotu tylko do wysokości włożonego wkładu. Tym samym ich majątki prywatne zyskują zabezpieczenie. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, przedsiębiorca w całości odpowiada za swoją firmę wszystkim, co ma. Obok spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, pozostałymi formami spółek w Hiszpanii jest spółka akcyjna oraz komandytowa. Spółka akcyjna jest jednak dedykowana dla średnich i dużych podmiotów.

Co warto wiedzieć na temat spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? To wprost idealna forma prowadzenia biznesu dla małych i startujących przedsiębiorców, niezależnie od tego, czy spółka ma działać w branży ecommerce czy jakiejkolwiek innej. Co ciekawe, spółka może zostać założona przez kilka osób fizycznych, ale może być też zarejestrowana na jedną osobę. Jednym z wymogów jest wpłacenie przez wspólników całości kapitału założycielskiego, którego wysokość to 3006 euro. Kapitał ten zawsze dzieli się na wszystkich wspólników na części o równej wartości. Kwestiami rozliczeń takiego podmiotu może się zająć sama spółka, ale można też w tym celu zatrudnić biuro księgowe tak, aby mieć pewność, że wszystkie kwestie podatkowe są wykonane w odpowiedni sposób. Rejestracja spółki zazwyczaj nie trwa długo

Spółka- sensowna alternatywa dla działalności jednoosobowej
Przewiń do góry